تبلیغات
آموزش یوگا ،یوگا برای بانوان، راز شفا ، یوگا در دوران بارداری - روش بازگشتن از وانهادگی عمیق

روش بازگشتن از وانهادگی عمیق

 

نوشته شده توسط:سعیده یازرلو

در پایان زمان وانهادگی هنگامی كه به حالت هوشیاری خود بر می گردید یك دم و بازدم عمیق و آگاهانه انجام دهید.در تمرینهای مخصوص بیدار شدن به فاصله هر 20 ثانیه تنفس عمیق انجام دهید.

1-به آرامی مچ دستها و پاها را به هر دو طرف بچرخانید این عمل باعث بیدار شدن دستها و پاها می شود.

2-پاها را بلند كرده و كف آنها را به همدیگر مالش دهید.در همین زمان كف دستها را نیز به هم مالش دهید این عمل باعث بیدار شدن انتهای عصب دستها و پاها می شود.

3-یك كشش در بدن ایجاد كنید:دستهای خود را به دو طرف بدن دراز كنید،یكی از پاها را خم كنید و با یك كشش اریب آنرا بر روی پای دیگر قرار دهید.سر خود را به سمت مخالف پای خم شده بچرخانید.شروع به انجام تنفس نمایید.سپس این تمرین را در جهت عكس انجام دهید.این حالت را در هر جهت چند دفعه انجام دهید تا اینكه به خوبی یك كشش اریب در ستون فقرات و بدن شما ایجاد شود.

4-زانوها را به سمت قفسه سینه بكشید و دستها را دور آن حلقه كنید.سر خود را به سمت زانوها خم كرده و 6 الی 8 دفعه بر روی ستون فقرات به بالا و پایین تاب بخورید.این عمل باعث بیدار شدن ستون فقرات می شود.

5-در پایان تمرینات به حالت نشسته در هر وضعیتی كه راحت می باشید قرار بگیرید كف دستها را به هم مالش دهید وقتی كف دستها گرم شد آن را روی چشمان خود قرار دهید زیر دستها چشمان خود را باز كنید و انرژی دستها را وارد چشمان خود نمایید چشمها را بسته دستها را پایین آورید و با یك دم عمیق و لبخند چشمان خود را باز نمایید. در این حالت می توانید تمرین را پایان دهید و یا اینكه برای مدت چند لحظه به تعمق بپردازید.این تمرینها آرام آرام موجب هوشیاری جسم و ذهن می شود.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر